Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan küresel salgın nedeniyle birçok firmanın evden çalışma modeline geçiş yaptığı bu süreçte, proje yapan firmalar da çalışanlarını evden çalışma noktasında motive edecek şekilde desteklemektedir. Dünyanın en büyük firmaları, hızlı bir dijital dönüşümün yaşandığı bu dönemde sürece kolay bir şekilde adapte olarak firmalarının çalışma şeklini bu doğrultuda revize etmiştir.

Çalışanların bulundukları lokasyonlardan işlerini yürütebilmeleri ve anlık olarak proje yöneticilerinin tek bir yerde detayları görüp raporlar alması çok daha önemli hale geldiği için, online proje yönetimi programları tercih sebebi olmuştur. Online Proje Yönetimi programları ile her bir departman çalışanın bulunduğu yerden veri girişi yapabilmesi ve verilerin ortak bir kurumsal veri havuzunda toplanması sağlanmaktadır. Geriye dönüp bir veriyi sorgulamak istediğinizde, dağınık halde bulunan dokümanları taramanıza gerek kalmadan, hızlı bir şekilde tüm süreci ve detayları görebileceğiniz bir yazılımla proje yönetimini yapmak çok daha konforlu bir hale gelecektir.

Projenin planı ve süresi belirlendikten sonra, projenin zamanında tamamlanması için proje ekibine verilen görevlerin bir takvim dâhilinde yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Nasıl olsa zaman var diye düşünen ve proje bitiş süresi yaklaştığında ise bir panik havasında işlerini bitirmeye çalışan bir ekiple sürecin başarıyla sonlandırılması mümkün olmayacaktır. Çünkü kısa sürede, aceleyle yapılan işlerde hata payı çok daha yüksek olmaktadır. Sürecin analiz edilmesi, raporlanması için hazırlanan manuel raporlarda ise insan faktörü olduğu için yanlışlıklar söz konusu olmaktadır. İş takibi ve raporlama konusunda hatalar olduğu zaman da başarısız projelerle firma imajı zarar görmektedir. Birkaç başarısız proje ise hem mevcut müşterilerinizi kaybetmenize hem de yeni müşteri bulamamanıza neden olacaktır.

Müşteriler ise eskisine göre çok daha araştırmacı, dokümantasyona önem veren, projenin her sürecinde raporlar görmek isteyen, hızlı dönüş yapılmasını bekleyen, yenilikçi bir bakış açısına sahipler. Bu nedenle teknolojinin nimetlerinden faydalanmadan hem müşterilerinizi memnun etmeniz hem de kendi içinizde motivasyonu sağlamanız mümkün görünmemektedir. Online Proje Yönetimi programlarından tercih ettiğiniz zaman, müşterilerinizin memnuniyetini devam ettirebilirsiniz. Çünkü müşterilerinize projeyle ilgili veri akışı sağlayabilmeniz, anlık olarak güncellenen raporları iletebilmeniz, projeyle ilgili öngörüde bulunabilmeniz, proje geniş bir çatıdan bakarak tüm detaylara hâkim olabilmeniz için mutlaka proje yönetim sistemi tercih edilmelidir.

Çalışanlarınız ister fabrikada ister evde isterse farklı bir ülkede olsun, bulundukları yerden işleriyle ilgili detayları Online Proje Yönetimi yazılımına bilgisayar, tablet ya da telefonlarıyla kayıt altına aldığı zaman proje yöneticileri ve firma sahipleri anlık olarak görebilmektedir. Çalışanlar verilen görevlerle ilgili hatırlatmalar alarak işlerini zamanında yapabilmektedir. Böylece proje yöneticileri ve çalışanlar bu sistem sayesinde, panik olmadan zamanında projeyi tamamlayarak teslim etmektedirler.

Her başarılı proje, firmanızın aydınlık geleceği için büyük bir adımdır. Firmanızın ismini başarılı projelerin altına yazdırmak istiyorsanız firmanızda dijital dönüşüm projelerini hayata geçirmeniz gerekmektedir. Her koşulda işleriniz sekteye uğramadan çalışmaya devam etmeniz ve firmanızın hedeflerine ulaşabilmeniz için, online proje yönetimi programımızla yanınızdayız. Programın avantajlarını ve tecrübelerimizi dinleyerek yazılım çözümümüzle yolunuza devam etmeye ne dersiniz?